1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. JARNÍ INSPIRACE PRO RODIČE A DĚTI

JARNÍ INSPIRACE PRO RODIČE A DĚTI

Vážení rodiče,

vzhledem k mimořádným opatřením vyhlášeným vládou nemáme možnost být s dětmi ve spojení. Proto se o to pokusíme alespoň přes naše webové stránky. Chápeme, že tato situace není pro nikoho příjemná, ale věříme, že to zvládneme!

Snažte se, aby si děti úplně neodvykly na nastavený režim v MŠ. Nechte děti, aby Vám pomáhaly a byly samostatní. Důležité je, aby s Vámi děti hovořily o zážitcích. Ptejte se dětí např. na děj z pohádky či příběhu, zahrajte si s nimi pexeso, Člověče, nezlob se, Slovní kopanou, Černého Petra, Double a další....

Jako malý pomocník, kde vzít nápady či inspiraci „Jak se nenudit, společně se zabavit a něčemu novému se přiučit," Vám poslouží mimo jiných materiálů i naše webové stránky. Každá třída si na svoje stránky bude vkládat různě motivované náměty a úkoly, které si dle svého zájmu můžete vytisknout a vypracovat. Splněné úkoly či obrázky pak můžeme dát dětem do jejich portfólia.

Přejeme Vám za celý kolektiv MŠ  hlavně zdraví a poklidné strávení těchto náročných dnů.  

 

Pro všechny třídy máme společný  integrovaný blok:

„JARO DĚLÁ POKUSY“

Charakteristika tohoto bloku:

Sluníčko se na nás začíná usmívat, klademe si otázky: „Co se kolem nás děje?“ Pozorujeme změny v přírodě, hrajeme si na zvířátka, pokoušíme se mluvit jejich řečí, zkoušíme vyjádřit vlastní emoce beze slov. Sledujeme, co dokáže navodit pocit příjemné atmosféry, jaké jsou důsledky. Zjišťujeme jakou váhu má úsměv, dobrá nálada a také společenské návyky. Vnímáme příchod jara i vůni kolem nás. Zjišťujeme, co potřebuje příroda k životu, jak kdo staví vlastní domeček a proč. Na jaře ožívají všichni a všechno, tak se radujeme a veselíme.

NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek a budete informovaní o dění v naší školce.

Zřizovatel školy
Podporuje nás
Kancelář ředitelky
a ekonomky školy:
Náměstí 73/9 (Obecník),
Velké Meziříčí
Nahoru